Liga Privada Feral Pig

Bu incelememizde Drew Estate’in üretmiş olduğu, bana göre en iyi serilerinden birine ait purolardan Feral Pig’i incelemeye çalışacağız. Bahsetmiş olduğum serinin adı Unicos olarak geçiyor ve ABD’de bile bu serinin purolarını bulmak gerçekten çok da kolay değil. ABD’de standart cigar lounge’larda bulamadığım puroyu, Hamburg’ta ziyaret ettiğim bir lounge’da bulmak sürpriz oldu. Elbette her ne kadar bu puronun Almanya’daki satış fiyatı ABD’deki satış fiyatının epey üstünde olsa da, her zaman bulamayacağım bu puroyu satın almadan geçemezdim. 

Feral Pig’i bulmak kadar, bu puroyla ilgili bilgileri de bulmak kolay değil. Çünkü Drew Estate’in sayfasında bile Feral Pig ile ilgili kısıtlı bilgi bulunuyor. Daha önce de ifade etmiş olduğum gibi Feral Pig, Liga Privada Unico ailesinin üyelerinden biri. Aslında Drew Estate ilk olarak Feral Pig’den daha ufak bir vitolaya sahip Flying Pig’i üretti. Fakat sonrasında küçük miktarda ve seri üretime sokmadan Feral Pig’i üretme kararı aldı. Şimdi bu bulması zor nadir puro ile ilgili detaylara bakalım:

Köken: Nikaragua
Tip (Vitola): Figurado
Dış Yaprak (Wrapper): Connecticut Shade
Kuşak Yaprak (Binder): Brezilya
İç Yaprak (Filler): Honduras ve Nikaragua
Yapım: El Yapımı
Fiyat: ~20 USD/adet

YAPI VE GÖRÜNTÜ

Feral Pig, görüntü olarak figurado vitolasında ve sıra dışı bir görünüme sahip. Fotoğraflardan da görüldüğü üzere çok cazip bir vitolası olduğunu söyleyebilirim. Özellikle de benim gibi figurado vitola tercih edenler için gerçekten güzel bir görüntü sunuyor. Puro, 13.65cm uzunluğunda ve 60 halka çapına sahip. Dış yaprak rustik ve eskitilmiş bir görüntü sunuyor. Buna rağmen parlak ve yağlı bir görüntüsü olduğunu söyleyebilirim. Baş kısmı domuz-kuyruğu (pig-tail) olarak nitelenen şekilde kapatılmış. Yapısal anlamda neredeyse kusursuz bir görüntüsü var. Oldukça şık tasarlanmış, tek banda sahip. Puro, içimin başından sonuna kadar ciddi miktarda duman üretti. Yanma çizgilerinin düzgüne yakın olduğu söylenebilir. En azından yanma çizgilerine müdahale etmek zorunda kalmadım. Kül rengi açık renge daha yakın ve külün puroya iyi tutunduğunu söyleyebilirim.

          

AROMA

Açıkçası görsel olarak bir ziyafet sunan bu purodan aromatik olarak da beklentilerim yüksekti. Feral Pig, beklentilerimde beni yanıltmadı. Soğuk çekimde tatlı, çiçeksi ve kuru üzüm notaları belirgindi. Bu notalara sedir notaları da eşlik ediyordu. ilk üçte birlik kısımda tatlı baharat ve kara biber notalarına topraksı ve sedir notaları eklenmişti. İkinci üçte birlik kısımda ise tatlı baharat ve biber notaları hafiflerken, kavrulmuş fındık notaları hakim olmaya başladı. Sedir ve deri notaları da bu noktada kendisini göstermeye başladı. Son üçte birlik kısımda ise kremamsı notalara baskın olarak deri, toprak ve sedir notaları eşlik etti. Tatlı baharat notaları son üçte birlik kısımda da farkedilir durumdaydı. Bu puronun genel olarak tam dolgun gövdeye sahip sağlam bir puro olduğunu söyleyebilirim. Bu yönüyle puro içmeye yeni başlayan puroseverler için Feral Pig, bir parça sert gelebilecek bir puro. 

          

SONUÇ

Feral Pig, gerek yapısıyla gerekse de aromatik profili ile bütün beklentilerimi karşıladı. Gerçekten bulduğunuzda kaçırmamanız gereken bir puro olduğunu düşünüyorum. Diğer taraftan fiyat etiketi, arzı ile ters orantılı bir değerde elbette. Pekçok son derece iyi Küba purosundan daha yüksek bir fiyat etiketine sahip olan puroyu yine de denemeye değer. En azından fiyatı şişirilmiş ama purosevere keyif vermeyen bazı Küba dışı purolardan biri değil. Feral Pig, bir daha karşıma çıksa yine alırdım.

Liga Privada Feral Pig

Liga Privada Feral Pig
93.75%

Editor Rating

 
 
 
 

İlginizi Çekebilir

Oliva Monticello

Bu incelememizde Oliva markasının nadir bulunan ürünlerinden birine yer vereceğim. Oliva, hali hazırda, son derece …

Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.